Zegarki Festina i sport

Festina to europejska marka oparta na szwajcarskiej precyzji i hiszpańskim temperamencie. Firma, która na rynku znajduje się od ponad stu lat szczyci się wieloma osiągnięciami, w ostatnich czasach stała się szczególnie popularna dzięki swym związkom z dużymi imprezami sportowymi zarówno o zasięgu regionalnym, jak i międzynarodowym. Tak więc zegarki Festina kojarzą się obecnie z Tour de Pologne, Giro di Italia oraz przede wszystkim Tour de France.

Zegarki Festina

Zegarki Festina

Już ponad osiem lat Festina oficjalnie mierzy czas na tym najstarszym i najtrudniejszym wyścigu kolarskim na świecie. Ponieważ przez lata funkcjonowania grupa Festina wzięła pod swoje skrzydła wiele marek, obecnie identyfikuje się również z Lotusem, Jaguarem, czy Candido. Candido jest głównym sponsorem halowych Mistrzostwh Świata w Bazylei Davidiff Swiss Indorss. Natomiast Lotus związał się blisko z Team Aprilla w motocyklowym Grand Prix oraz z polskimi zawodami Tokio Driviting Group.
Nie należy jednak zapominać o samych produktach marki Festina, której mottem są słowa: „Wysoka jakość zegarka za dobrą cenę”. Są to zegarki wysokiej jakości, które obecnie świetnie sprzedają się we wszystkich sześćdziesięciu pięciu krajach, w których Festina ma swoje przedstawicielstwa. Co więcej została uznana za najszybciej rozwijającą się markę branży zegarmistrzowskiej. Podczas, gdy jej głowa (główne biuro) znajduje się w Barcelonie, to serce (centrum produkcyjne) wciąż bije w Szwajcarii. Jej chronografy z precyzyjnymi stoperami wielką popularność zyskały dzięki specjalnej edycji zegarków „Tour de France”. Ta linia nawiązuje do wyścigów nie tylko poprzez precyzję pomiaru ale również za pomocą strony estetycznej. Koperta ma do złudzenia przypominać rowerowe części, jest wykonana w oryginalnym wzornictwie ze stali nierdzewnej, posiada precyzyjny datownik oraz udany kwarcowy mechanizm. Specjalna linia zegarków dla nurków cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem z uwagi na wysoką jakość wykonania, spełniają wymagania nawet profesjonalistów. Posiada szereg istotnych funkcji, jak czas dekompresji, pomiar głębokości oraz temperatury. Rozbudowany katalog produktów jest stale uaktualniany i dostępny na bieżąco na stronie internetowej Festina.